Schedule

PLEASE NOTE, THERE WILL BE NO CLASSES ON:
Halloween
31 Oct 2018
school closed
Christmas break (inclusive)
24 Dec 2018 - 5 Jan 2019
school closed
Family Day
18 Feb 2019
school closed
Mid-Winter break (inclusive)
11 Mar 2019 - 16 Mar 2019
school closed
Victoria Day
20 May 2019
school closed

STUDIO 1

MON TUE WED THE FRI SAT SUN
10:30-ADU
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 18 and over
Shana Danilyants

2 spaces available

Gordynskaia Margarita
Mironenko Victoria
Mironenko Anastasia
Galkin Svetlana
Tevlin Bella
Cusimano Cynthia
10:30-TEE
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 15-19
Oleg Danilyants

3 spaces available

Buțu Alexandra
Kalinin Dennis
Serebryakov Stepan
Aksjonova Anastassia
Ghiaian Amitees
12:00-ADU
Painting, Drawing
(2.5 hrs)
Age group: 18 and over
Oleg Nedoshytko

7 spaces available

Galkin Svetlana
12:30-ADU
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 18 and over
Shana Danilyants

7 spaces available

Galkin Svetlana
12:30-TEE
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 12-15
Oleg Danilyants

add to waiting list

Koulioukine Savva
Belomestnova Marylin
Serebryakov Stepan
Aksjonova Anastassia
Knab Karin
Jevdokimova Alice
Farb Leo
Belavin Sean
4:00-TEE
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 14-18
Oleg Danilyants

4 spaces available

Sidhu Harpreet
Ponomarev Artem
Simenhor Freida
Belakon Maryia
5:30-TEE
PORTFOLIO
(1.5 hrs)
Age group: 13-18
Oleg Danilyants

1 spaces available

Rotman Caia
Trofimova Kateryna
Belakon Maryia
Santiago Angelo
Roshan Haris
Joyce Daria
Stone Kaison
5:30-TEE
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 13-17
Shana Danilyants

add to waiting list

Kryukov Alex
Eremeeva Alika
Ouryvski Victoria
Titova Anastasia
Tchourbanov Sophia
Rakler Sofia
Ashouri Senejani Arvin
Dang Victoria
5:30-TEE
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 12-16
Oleg Danilyants

4 spaces available

Temirkaeva Daria
Lipkin Andrey
Risi Daniela
Tarassov Lora
5:30-TEE
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 14-18
Oleg Danilyants

3 spaces available

Korotkevich Nicole
Korotkevich Daniel
Santiago Angelo
Streltsina Mira
Moisseyenko Stepan
5:30-TEE
PORTFOLIO
(1.5 hrs)
Age group: 13-17
Oleg Danilyants

8 spaces available

7:15-KID
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 10-13
Oleg Danilyants

add to waiting list

Ziabko Catherine
Hlushko Alice
Ladizginsky Anna
Thorn Tyra
Ouchakov Peter
Preduta Sonya
Cheinis Alexandra
Lungu Corina
7:15-TEE
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 13-17
Shana Danilyants

4 spaces available

Litvak Bella
Fedchin Jenny
Rotman Caia
Vovchenko Andrew
7:15-ADU
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 18 and over
Shana Danilyants

4 spaces available

Lisitsina Yulia
Witkowska Irina
Anianova Marina
Shvarzman Svetlana
7:15-ADU
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 18 and over
Oleg Danilyants

5 spaces available

Cheinis Alexandra
Palchenkov Vlad
Moisseyenko Stepan
7:15-ADU
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 18 and over
Oleg Danilyants

2 spaces available

Babakhanova Marina
Rogachyova Natalya
Galkin Svetlana
Rozenblit Michail
Le-Heeralal Michael
Ricciuto Rose

STUDIO 2

MON TUE WED THE FRI SAT SUN
10:30-ADU
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 18 and over
Oleg Danilyants

3 spaces available

Cosentino Mary
Barron Irina
Sherer Tatiana
Tencer Nadia
Shtapler Sofya
10:30-KID
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 9-12 RU*
Nina Dmitrieva

3 spaces available

Korolove Maria
Poghosyan Diana
Voronenko Patrick
Caiucova Evelina
Petrov Elis
12:30-ADU
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 18 and over
Oleg Danilyants

7 spaces available

Sherer Tatiana
12:30-KID
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 8-12
Nina Dmitrieva

add to waiting list

Kim Rihanna
Ydreos Erikos
Lieber Yana
Maur Caila Candice
Unat Marie Victoria
Corpuz Zenre Antheia
Gasparyan Arman
Okulovich Aleksandra
5:30-KID
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 7-9
Nina Dmitrieva

8 spaces available

5:30-KID
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 9-12
Nina Dmitrieva

5 spaces available

Fetbroyt Dasha
Kryukova Elizabeth
Zakharin Eliya
5:30-KID
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 9-12
Nina Dmitrieva

4 spaces available

Temirkaeva Masha
Ilnitsky Sophie
Hlushko Alice
Balashov Aleksei
5:30-KID
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 7-10
Shana Danilyants

3 spaces available

Karbovskiy Maxim
Muslim Enaya
Karimi Rania
Huang Yukie
Eamor Mia
5:30-KID
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 9-12
Shana Danilyants

3 spaces available

Choi Elana
Song Joshua
Patricio Shekinah
Enabe Crystale
Belda Ryza Eunice
7:15-KID
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 6-9
Nina Dmitrieva

5 spaces available

Bezsmertny Galina
Ziabko Andrey
Ouchakov Paul
7:15-KID
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 9-12
Nina Dmitrieva

5 spaces available

Vassylyeva Elizabeth
Ovsiankina Alexandra
Hosseini Emma
7:15-ADU
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 18 and over
Oleg Danilyants

2 spaces available

Lebedeva Svetlana
Kostenko Iuliia
Rozenblit Michail
Porat Ella
Hulii Alla
Moisseyenko Stepan
7:15-KID
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 10-13
Shana Danilyants

5 spaces available

Dukaleva Elizabeth
Ershova Maria
Trats Sarah
7:15-TEE
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 11-14
Shana Danilyants

3 spaces available

Babakhanova Sasha
Lungu Corina
Neganov Maria
Boltryk Olivia
Muraru Nikolette

STUDIO 3

MON TUE WED THE FRI SAT SUN
10:30-KID
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 10-13
Shana Danilyants

add to waiting list

Bekish Nikolay
Ogneva Katya
Aman Elion
Porter Julia
Slavcheva Kamelia
Slavcheva Amelia
Quintans Gian Paulo
Hakopyan Evelina
12:30-KID
Painting, Drawing
(1.5 hrs)
Age group: 5-8
Shana Danilyants

1 spaces available

Ydreos Haris
Barba Patricia
Kim Camilla
Unat Mikyla Villa
Kar Sreeja
Romanenko Emily
Kar Arjo
2:30-KID
Painting, Drawing
(1.5 hr)
Age group: 5-8
Shana Danilyants

8 spaces available

4:00-TEE
CONCEPT DESIGN
Games/Animation (2 hrs)
Age group: 14 and over
Kristina Danilyants

7 spaces available

Sholkov Mishelle
5:30-KID
Painting, Drawing, Ceramics - (1.5 hrs)
Age group: 4-7
Tatiana Cheremisinova

8 spaces available

5:30-KID
Painting, Drawing, Ceramics - (1.5 hrs)
Age group: 6-8
Tatiana Cheremisinova

2 spaces available

Kobilkovsky David
Fetbroyt Anna
Franch Cayla
Ouryvski Elizabeth
Iovita Erica
Rakler Olivia
5:30-KID
Painting, Drawing, Ceramics - (1.5 hrs)
Age group: 5-7
Shana Danilyants

add to waiting list

Liu Joshua
Ye Ting
Lowe Avery
Bouwma Caleb
Franch Ava
Minkovski Nicolas
Shleimovich Leah
Tchoudnovski Samuel
7:15-KID
Painting, Drawing, Ceramics - (1.5 hrs)
Age group: 6-8
Tatiana Cheremisinova

4 spaces available

Bezsmertny Nikole
Thorn Peter
Cai Alex
Ziabko Nikita
Tsytsarin Zara
Iskenderova Aliya
7:15-KID
Painting, Drawing, Ceramics - (1.5 hrs)
Age group: 8-10
Tatiana Cheremisinova

5 spaces available

Zakharin Eliya
Seferian Keanna
Gubarenko Andrey
7:15-KID
Painting, Drawing, Ceramics - (1.5 hrs)
Age group: 6-9
Nina Dmitrieva

7 spaces available

Lisitsina Anna